loader
Zdrowie i uroda

Aloes i spirulina w walce z toksynami

Nasz organizm każdego dnia staje przed licznymi wyzwaniami. Wcale nie najmniej istotne związane jest z walką z ogromną ilością toksyn. Te pochodzą zarówno z zanieczyszczonego powietrza, jak i z wysoko przetworzonego jedzenia, często dostają się przy tym do naszego organizmu jako konsekwencja przyjmowania leków.

Raz na jakiś czas wskazane jest więc zastanowienie się nad tym, jak je eliminować. Najbardziej bezpieczne wydają się metody naturalne, warto więc zainteresować się nimi w pierwszej kolejności.

Sok z aloesu

Foto: duoaloes.pl

Spirulina – wzmocnienie i energia dla organizmu

Na liście produktów, które cieszą się obecnie wyjątkowo dużą popularnością znajduje się między innymi spirulina – młodsza kuzynka coraz szerzej wykorzystywanej chlorelli. Spirulina posiada nawet cztery razy więcej białka niż mięso spożywane w takiej samej ilości, jej zaletą jest przede wszystkim jednak bogactwo witamin, których jest zdecydowanie więcej niż w warzywach oraz w owocach. Sproszkowana alga może też przyczynić się do tego, że nasz organizm będzie lepiej funkcjonował. Najczęściej mówi się o jej właściwościach antyalergicznych i antywirusowej, nie można jednak zapominać i o tym, że obecne w jej składzie białka odznaczają się tym, że są znakomicie przyswajane przez organizm.

Zalety i korzyści spiruliny

Wszystko to sprawia, że spirulina jest wysoko ceniona choćby przez wegetarian mających świadomość tego, że unikanie białka zwierzęcego może mieć poważne konsekwencje dla ich zdrowia. Nie można też zapominać o tym, że spirulina wzmacnia organizm, warto więc zastanowić się nad jej stosowaniem wówczas, gdy rośnie liczba chorych na grypę. Spirulina pozwala nam zregenerować siły, okazuje się przy tym, że jest w stanie obniżyć poziom cukru oraz tak zwanego złego cholesterolu. Nie można jednak zapominać i o tym, że wśród handlarzy tą algą zdarzają się nadużycia. Jeśli nie chcemy stać się ofiarami jednego z nich, zwracajmy uwagę na to, jakie jest pochodzenie spiruliny.

Jeśli okazuje się, że nie są to informacje, które można łatwo uzyskać, należy liczyć się z tym, że mamy do czynienia z algą wzbogacaną i to wzbogacaną w sposób, który z pewnością nie przyniesie nam korzyści. Spirulina jest rozwiązaniem coraz bardziej popularnym, zainteresowanie nią ustępuje jednak z pewnością temu, jakie wzbudza aloes. Okazuje się, że z powodzeniem wykorzystywano go już w starożytnym Egipcie, nic więc dziwnego, że i dziś jest ważnym składnikiem dziesiątek kosmetyków. Aloes może nie tylko wyeliminować toksyny z organizmu, ale również przyczynić się do tego, że będzie on lepiej chroniony przed zagrożeniami. Jest też doskonałym środkiem pozwalającym na spowolnienie tempa starzenia się organizmu.