loader
Zdrowie i uroda

Medycyna estetyczna – czym różni się od kosmetologii i chirurgii plastycznej?

Medycyna estetyczna definiowana jest jako świadoma pielęgnacja piękna. W rzeczywistości jest to pośrednie rozwiązanie między kosmetologią a chirurgią plastyczną. Zwykle oferuje nieinwazyjne zabiegi, które szybko poprawiają wygląd. Dzięki zabiegom kosmetycznym dla kobiet można np. niemal bezboleśnie powiększyć usta, uwydatnić kości policzkowe czy usunąć zmarszczki.

Czym jest medycyna estetyczna?

Metody medycyny estetycznej niewymagające skalpela i znieczulenia ogólnego cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Należą do nich: oczyszczanie twarzy, hydropeeling, medyczne maski na twarz. Medycyna estetyczna to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą w naturalny i szybki sposób poprawić swoje niedoskonałości lub zmienić coś w swoim wyglądzie. Ponieważ uroda stała się dla wielu ludzi bardzo ważna i ma znaczący wpływ na jego jakość, zabiegi poprawiające je otwierają wiele możliwości. Wykonywane są w szczególności za pomocą lasera, światła, fal ultradźwiękowych lub środków chemicznych.

Laserowe usuwanie włosów

Depilacja laserowa to nowoczesna, skuteczna i bardzo wygodna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Laseroterapia łączy kosmetologię estetyczną z medycyną. Kliniki medycyny estetycznej wykorzystują najnowocześniejszy, technologiczny sprzęt i najnowsze techniki, które pozwalają na skuteczne zabiegi kosmetyczne, poprawiające wygląd i samopoczucie.

Procedury medyczne z wykorzystaniem lasera emitującego wiązkę promieniowania elektromagnetycznego mają wiele zastosowań. W gabinetach medycyny estetycznej służą do odmładzania, resurfacingu, peelingu laserowego, usuwania rozstępów, wybielania naczyń krwionośnych, usuwania blizn czy nadmiernego owłosienia.

Zastosowanie botoksu w medycynie estetycznej

Toksyna botulinowa, powszechnie znana jako botoks, występuje w siedmiu różnych podtypach. Zasada działania każdego z nich jest podobna - wstrzyknięta domięśniowo toksyna botulinowa hamuje skurcze mięśni, których działanie utrzymuje się przez kilka miesięcy. Tworzywa konturowe i liftingi również oparte są na działaniu Botoxu. Na potrzeby medycyny estetycznej przygotowywane są preparaty na bazie wysoko oczyszczonego białka, czyli toksyny botulinowej typu A. Terapia botulinowa (botoks) pozwala na korektę zmarszczek mimicznych, w tym trudnych do korekcji pionowych zmarszczek, które pojawiają się stosunkowo wcześnie. Botox usuwa również poziome zmarszczki mięśni czołowych.

Inne zastosowania botoksu w medycynie estetycznej to terapia wzmożonej potliwości i bruksizmu, czyli niekontrolowanego zaciskania zębów. Co ciekawe, toksyna botulinowa pomaga również w migrenach.

gabinet do zabiegów medycyny estetycznej

Zabiegi

Kliniki medycyny estetycznej oferują kobietom różnorodne zabiegi upiększające, mające na celu poprawę ich wyglądu i odmłodzenie. Wykonujący je specjaliści zawsze służą fachową poradą i pomogą dobrać odpowiednią metodę eliminacji braków. Medycyna estetyczna obejmuje następujące techniki:

• Mezoterapia ;

• Biorewitalizacja;

• Redermalizacja;

• Bioreparacja;

• Contour z tworzywa sztucznego;

• Zastrzyki z botoksu / dysportowania.

Sprawdź ofertę zabiegów medycyny estetycznej na https://klinikamurano.com/.

Kosmetologia

Kosmetologia to jeden z kierunków medycyny estetycznej, którego zadaniem jest ustalenie przyczyny wady i jej wyeliminowanie, dobierając do tego odpowiednią technikę korekcji. Kosmetolog to specjalista, który bada problemy skóry twarzy i ciała, pracuje nad eliminacją pojawiających się defektów, bada procedury profilaktyczne. Z kolei chirurgia plastyczna, rekonstrukcyjna i estetyczna to dziedzina chirurgii, która koryguje wady wrodzone i nabyte, usuwa zaburzenia wyglądu i funkcji oraz koryguje wygląd ciała.