loader
Zdrowie i uroda

Naturalne sposoby na eliminowanie toksyn z organizmu

Detoksykacja definiowana jako naturalne usuwanie toksyn z organizmu może się okazać doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia oraz na odzyskanie sił. Codziennie jesteśmy przecież narażeni na kontakt z toksynami, ten zaś zawsze ma niekorzystny wpływ na nasz organizm. Pochodzenie toksyn bywa zróżnicowane. 

Niekiedy pochodzą one z wysoko przetworzonego jedzenia, które opiera się na konserwantach, choć niebezpieczne okazuje się również zanieczyszczone powietrze. Wiele osób zmaga się z toksynami w organizmie głównie dlatego, że ma skłonność do sięgania po leki, w tym zwłaszcza po leki przeciwbólowe, które najczęściej zażywamy w nadmiarze. Niestety, sprawne funkcjonowanie nie jest możliwe, jeśli nasze narządy nie funkcjonują w ten sposób, jelita, płuca i wątroba zasługują więc na to, aby o nie dbać.

Prodeacid

Foto: prodeacid.pl

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu związane z jego przesadnym zanieczyszczeniem dość szybko wychodzą zresztą na światło dzienne. Często sygnałem świadczącym o tym, że dzieje się coś niedobrego jest intensywne zmęczenie, choć bywa i tak, że towarzyszy nam apatia, senność oraz spadek koncentracji. Zanieczyszczenie organizmu może też odbijać się na naszym wyglądzie, wpływa bowiem niekorzystnie tak na stan skóry i włosów, jak i na stan paznokci, a jednocześnie może przyczyniać się do powstania trądziku nawet, jeśli zwykle nie mamy z nim problemu. Oczywiście, przywrócenie organizmowi energii i zdrowia jest możliwe, jeśli jednak chcemy osiągnąć ren cel, powinniśmy zainteresować się skutecznymi sposobami na wypłukanie toksyn z naszego ciała. Metod jest wiele, warto więc zapoznać się z przynajmniej kilkoma, aby znaleźć tą, która będzie miała dla nas najkorzystniejszy wpływ.

Regularne spożywanie cytryny

Cytryna – na dobry początek dnia

Oczyszczanie organizmu nie musi być wcale kosztowne, jedna z najskuteczniejszych metod polega bowiem na wypijaniu zaraz po przebudzeniu szklanki przegotowanej ciepłej wody z sokiem z cytryny. Jeśli jej smak wydaje nam się zbyt nieprzyjemny, możemy dodać do takiej mieszanki miód. Konsekwencją takiego działania jest eliminacja toksyn z organizmu, nie bez znaczenia jest zaś i to, że toksyna odkwasza organizm i poprawia pracę wątroby. Metoda ta jest polecana zwłaszcza tym osobom, które nie potrafią poradzić sobie z pokusą podjadania słodyczy, choć przyda się też mięsożercom.

Chlorella – alga do zadań specjalnych

Innym naturalnym produktem oczyszczającym jest chlorella znana też jako alga do zadań specjalnych. Tu na uwagę zasługuje zwłaszcza wysoka zawartość chlorofilu o budowie niemal identycznej z tą, jaką ma ludzka krew. Nie bez znaczenia jest jednak również bogactwo witamin i aminokwasów.