loader
Zdrowie i uroda

Poznaj moc aloesu

Aloes jest jedną z tych roślin, która poprzez swoje działanie wywiera pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia. Okazuje się, że charakterystyczne dla niej właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne nie są jedynymi, którymi warto się zainteresować. Charakterystyczne dla aloesu jest również to, że jest naszym skutecznym sojusznikiem w walce z wieloma schorzeniami, w tym zwłaszcza ze zmianami skórnymi.

Co zawiera aloes?

To złoty lek na wiele chorób i nie dzieje się tak bez przyczyny. Gdy analizujemy skład aloesu musimy odkryć, że w ponad dziewięćdziesięciu procentach roślina ta składa się z wody oraz witamin, w tym witaminy A, C i witamin z grupy B. Można tam znaleźć także kwas foliowy, potas, chrom, żelazo oraz wapń, a także mangan. Również miąższ aloesu nie powinien nas rozczarować, w jego składzie dominują bowiem enzymy, nie jest więc zaskoczeniem to, że kosmetyki z aloesem w swoim składzie cieszą się bardzo dużą popularnością. Zwykle są to kremy do twarzy oraz balsamy, choć nie brakuje też olejków, żelów oraz mydeł. Aloes jest jednym z tych rozwiązań, po które warto sięgać, gdy zależy nam na wzmocnieniu naturalnej odporności charakterystycznej dla naszego organizmu.

Sok z aloesu

Foto: duoaloes.pl

Aloes – jakie właściwości wykazuje?

Okazuje się przy tym, że pomaga on nie tylko w walce z przeziębieniami, ale i ze stresem, który potrafi być dla nas wcale nie mniej niebezpieczny. Po aloes można też sięgać, jeśli naszym problemem jest niestrawność, jest to bowiem niezrównane rozwiązanie, gdy chcemy, aby nasz przewód pokarmowy funkcjonował we właściwy sposób. Nie tylko przywraca cykl trawienny, ale i poprawia funkcjonowanie naszego jelita grubego. Jest to ważne zwłaszcza, jeśli obecna w nim flora bakteryjna nie jest taka, jaką być powinna.

Roślina oczyszczająca organizm

Aloes przydaje się również wówczas, gdy zależy nam na oczyszczeniu organizmu. Ponownie zyskują zwłaszcza jelita, aloes jednak poprawia też funkcjonowanie nerek oraz wątroby. Bardzo często zwraca się też uwagę na to, że aloes może mieć pozytywny wpływ na nasz układ krążenia. Pomaga w obniżeniu poziomu złego cholesterolu w naszej krwi, a do tego obniża ryzyko występowania chorób serca. Jest też rozwiązaniem, dzięki któremu możliwa jest zarówno regeneracja, jak i odżywienie skóry. Nie dziwi więc, że tak często mamy do czynienia z aloesem jako składnikiem kosmetyków.

Co jeszcze należy wiedzieć?

Jest niezrównany, gdy toczymy walkę z łuszczycą. A także, gdy cierpimy z powodu ukąszenia przez owady. Aloes może poradzić sobie także z grzybami i wirusami, ma przy tym właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Pozwala na eliminowanie organizmów chorobotwórczych i pomaga w walce z zakażeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi.