loader
Zdrowie i uroda

Sposoby na oczyszczenie organizmu

Trudno nie zgodzić się z tym, że obecnie nie trzeba wcale przesadnej niefrasobliwości, aby doprowadzić do zakwaszenia organizmu. Nieustannie musimy zmagać się ze stresem i zmęczeniem, mamy też skłonność do sięgania po używki, a i nasze nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia. Wszystko to sprawia, że nasz organizm jest wystawiany na ciężką próbę i nie zawsze jest w stanie wyjść z niej zwycięsko.

Już choćby dlatego przynajmniej raz na jakiś czas powinniśmy zastanowić się nad tym, jak go wesprzeć, najlepszym rozwiązaniem wydaje się zaś w tym kontekście podjęcie decyzji o jego oczyszczaniu.

Odpowiednia dieta to podstawa

Szukając powodów, dla których tak wiele osób zmaga się z zakwaszeniem organizmu, musimy przyznać, że poważnym wyzwaniem dla niego jest dziś to, w jaki sposób się odżywiamy. Mamy skłonność do sięgania po węglowodany, nie da się jednak zaprzeczyć również temu, że w naszej diecie często jest zbyt wiele produktów pochodzenia zwierzęcego. Wszystkie związki, jakie wchodzą w ich skład, przyczyniają się do naruszenia równowagi kwasowo-zasadowej, jaka jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Można to dostrzec choćby analizując coraz większą podatność na infekcje, jaka jest dla niego charakterystyczna, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że zakwaszenie organizmu wpływa niekorzystnie na stan skóry, paznokci oraz włosów. Naturalnym sposobem na oczyszczenie organizmu wydaje się zmiana diety, w pierwszej kolejności warto przy tym położyć nacisk na to, aby znajdowało się w niej możliwie jak najwięcej owoców i warzyw. Oczywiście, argumentem przemawiającym na ich korzyść może być choćby wysoka zawartość witamin oraz minerałów, okazuje się jednak, że na tym nie kończą się wcale ich walory.

Nasiona chia

Po jakie suplementy warto sięgnąć?

Dla procesu oczyszczania organizmu szczególnie duże znaczenie wydaje się mieć to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, w skład których wchodzi błonnik, a ten pozwala na sprawne uporanie się z najbardziej nieprzyjemnymi niedogodnościami, jakie dotyczą zakwaszeniu. Błonnik oczyszcza jelita z toksyn, które się w nich nagromadziły, jest też nieoceniony wówczas, gdy organizm domaga się uwagi poprzez częste wzdęcia i zaparcia. Błonnik jest obecny także w innych produktach, w tym choćby w pieczywie pełnoziarnistym oraz w otrębach, orzechach i różnego rodzaju nasionach.

Innym krokiem, który może przyczynić się do oczyszczenia organizmu niezmiennie pozostaje jego odpowiednie nawodnienie. Ponownie duże znaczenie ma jednak nie tylko to, ile pijemy, ale i to, po jakie napoje sięgamy, najlepiej więc, jeśli są to naturalne soki, najlepiej przygotowane przez nas samodzielnie.